Lähtölista 2018

Nro Joukkuenimi Osallistuja       Sarja
11 Lomarengas Mikko Virranniemi kilpasarja
12 Mediateko / Näyttöpojat Oy Matias Muurikoski kilpasarja
13 Feelback / Osuma Henkilöstöpalvelut Oy Juha Järvi kilpasarja
14 Mediateko / Näyttöpojat Oy Antti Kinnunen kilpasarja
15 Hiihtokeskus Himosvuori Reijo Kiiski kilpasarja
16 Kuuleva Imagon Mika Okkonen kilpasarja
17 3J Partners – M&A SKI TEAM Juuso Aulanko kilpasarja
18 Netpoint Arttu Harju kilpasarja
19 EDGE 1 Stefan Therman kilpasarja
20 3J Partners – M&A SKI TEAM Jaakko Niskanen kilpasarja
21 Netpoint Santeri Paloniemi kilpasarja
22 Tahko Tirol Conrad Planting kilpasarja
23 Kaukonen & Kaukonen Kalle Palander kilpasarja
24 Hiihtokeskus Himosvuori Heikki Aaltonen kilpasarja
36 EDGE 1 Antonia Rosenlew harrastesarja
37 Walttari Oy Anu Huuskonen harrastesarja
38 Jory Pipa Thiel harrastesarja
39 Päivärannan perässähiihtäjät ry Päivi Pöntinen harrastesarja
40  Oilon Kati Soini harrastesarja
41 Walttari Oy Hannaleena Kuutilo harrastesarja
42  Oilon Päivi Leiwo harrastesarja
43 J&J Liinamaa Palvelut Oy Pirjo Airaksinen harrastesarja
44 Jory Kikka Holmgren harrastesarja
45 Aatsto Lukander Ruohola HTO Oy Mirja Ropo harrastesarja
46 EDGE 2 Marja Salokangas harrastesarja
47 Berner Satu Laakso harrastesarja
48  Oilon Pia Sulin harrastesarja
49 J&J Liinamaa Palvelut Oy Aulikki Helle harrastesarja
50 Berner Sanna Väinölä harrastesarja
51 Tahkon tapahtumat Karolina Huuhtanen harrastesarja
52 Mediateko Tiina Uusitalo harrastesarja
61 Heku Petri Telaranta harrastesarja
62 Secto Konerahoitus Marko Turunen harrastesarja
63 Putkiwuorio 1 Asko Kokkonen harrastesarja
64 Aimo’s Ski Team Tommi Hannula harrastesarja
65 Kuopion Klubi Oy Jarmo Jalkanen harrastesarja
66 Putkiwuorio 1 Kari Salminen harrastesarja
67 Aimo’s Ski Team Pasi Kivimäki harrastesarja
68 Osuma Henkilöstöpalvelut Oy Antti Niskanen harrastesarja
69 teamVaRa Pekka Palin harrastesarja
70 Putkiwuorio 2 Timo Haapea harrastesarja
71 Aimo’s Ski Team Kari Miettinen harrastesarja
72 Osuma Henkilöstöpalvelut Oy Esa Salmiheimo harrastesarja
73 Putkiwuorio 2 Pasi Sydänmaanlakka harrastesarja
74 Aimo’s Ski Team Ville-Samuli Matilainen harrastesarja
75 Feelback  / Osuma Henkilöstöpalvelut Oy Ville Auvinen harrastesarja
76 teamVaRa Olli Tammilehto harrastesarja
77 Lomarengas Juha-Pekka Olkkola harrastesarja
78 Päivärannan perässähiihtäjät ry Pasi Toppari harrastesarja
79 Ylläs Osmo Virranniemi harrastesarja
81 teamVaRa Heikki Rissanen harrastesarja
82 Ylläs Antti Rotko harrastesarja
83 Heku Juha Akkanen harrastesarja
84 Sanoma Sami Smolander harrastesarja
85 SOK Topi Tuominen harrastesarja
86 Heku Kimmo Rantala harrastesarja
87 Intersport Aki Kaipainen harrastesarja
88 Vepsäläinen Walter Ihander harrastesarja
89 Intersport Arto Rasi harrastesarja
90 Smartcart Petteri Heiman harrastesarja
91 Turun Osuuspankki Jussi Korpela harrastesarja
92 Smartcart Mikael Hirn harrastesarja
93 Carlson Kyösti Karhunen harrastesarja
94 Smartcart Emil Retee harrastesarja
95 Ilmarinen Tuomas Jäntti harrastesarja
96 Tahkonrinteiden hiihtokoulu Ari Kuosmanen harrastesarja
97 Smartcart Lars Luode harrastesarja
98 Tahkonrinteiden hiihtokoulu Jukka Pelkonen harrastesarja
99 Wilo/GST Jari Hakonen harrastesarja
100 Elmo’s Ski Team Elmo Hongisto harrastesarja
101 Mestar 1 Atte Iivananen harrastesarja
102 Wilo/GST Mikko Martikainen harrastesarja
103 Elmo’s Ski Team Jesse Jokinen harrastesarja
104 Mestar 1 Lauri Siltanen harrastesarja
105 HögforsGST Oy Jukka Laitinen harrastesarja
106 Elmo’s Ski Team Toni Ruohonen harrastesarja
107 Mestar 2 Teemu Vepsäläinen harrastesarja
108 AmikoSki Marko Määttä harrastesarja
109 Lassila & Tikanoja Oyj Joni Varkka harrastesarja
110 Mestar 2 Mikko Räbinä harrastesarja
111 AmikoSki Matti Miettinen harrastesarja
112 Vetrea Markku Hämäläinen harrastesarja
113 Secto Automotive Ville Alanen harrastesarja
114 Mainostoimisto Suhde Jarkko Pennanen harrastesarja
115 Kuuleva Imagon Paavo Haataja harrastesarja
116 Secto Automotive Antti Aurasmaa harrastesarja
117 Secto Konerahoitus 2 Jukka Viinikainen harrastesarja
118 Evinrude /Brig Racing Team 1 Rabbe Nerdrum harrastesarja
119 Secto Automotive 2 Marko Majamäki harrastesarja
120 Evinrude /Brig Racing Team 1 Robert Strömsholm harrastesarja
121 Secto Automotive 2 Matti Särkkä harrastesarja
122 Evinrude /Brig Racing Team 2 Torleif Theman harrastesarja
123 Secto Konerahoitus 1 Jari Böckerman harrastesarja
124 Mainostoimisto Kullas Teemu Kullas harrastesarja
125 Aatsto Lukander Ruohola HTO Oy Mikko Jalkanen harrastesarja
126 Secto Konerahoitus 1 Petri Haverinen harrastesarja
127 Fotosec Juha Ferin harrastesarja
128 Secto Konerahoitus 2 Samuli Huuhtanen harrastesarja
129 EDGE 2 Jerker Krook harrastesarja
130 Mediateko 1 Tapio Pankko harrastesarja
131 Atea Ari Viinikainen harrastesarja
132 Mediateko 1 Teemu Kontkanen harrastesarja
133 Perkko Oy Markku Lemola harrastesarja
134 ODDY inc Jukka Kekäläinen harrastesarja
135 HP Jari Pekka Koskenmies harrastesarja
136 Office Management Jaakko Sippola harrastesarja
137 DG Jori Kallio harrastesarja
138 Mediateko 2 Mika Siponen harrastesarja
139 HP Aimo Asikainen harrastesarja
140 Tamico Hannu K. Mattila harrastesarja
141 HP Aleksi Salminen harrastesarja
142 DG Eric Valta harrastesarja
143 ODDY inc Jukka Leino harrastesarja
144 HP Jari Niemistö harrastesarja
145 Talentree Oy Antti Huuskonen harrastesarja
146 Tahko Tirol Lars Sonck harrastesarja
147 Kaukonen & Kaukonen Esa Kaukonen harrastesarja